Diş Kaplama - Hollywood Gülüş tasarımınızın zamanı geldi!

Diş kaplama tedavileri genelde kırılmış dişlerin, çarpık dişlerin veya çürümüş dişlerin olması gereken estetik görünüme kazandırmak, gülüşünüzü yeniden tasarlamak için yapılmaktadır. Kaplamlar dişlerinizin şeklini, boyutunu ve rengini birlikte belirliyor ve yüzünüzle eşleştirerek size doğal, uzun ömürlü, güzel bir ışıldayan gülüş tasarlıyoruz. Diş kaplamaları ayrıca dişlerinizin yüzeyini kaplaması nedeniyle dişlerinizi korur ve güçlendirir.

Bright Smiles | Işıldayan Gülüşler İletişim

Diş Kaplama SSS

Diş Kaplama Tedavileri - Antalya

 • Gülümsemenizin görünümü konusunda utangaçlık hissetme,
 • Dişleriniz kırık, çürümüş veya çarpık olması,
 • Dişleriniz arasındaki boşluktan memnun olmama,
 • Dişlerinizin çok büyük veya çok küçük olduğunu hissetme,
 • Dişlerinizin daha beyaz olmasını arzu etme veya kırık veya büyük dolgularınızın bulunması gibi sebepler, diş kaplama uygulaması ile basitçe çözülebilir.
 • Diş kaplamaları dişlerinizin yüzeyini kaplar, korur ve güçlendirir.
 • Kaplamalar hazırlanan dişlerinizin üzerine yerleştirilir, onları çok sağlam kılar ve doğal dişlerin şeklini verir.
 • Kaplamalar, kırık, çürümüş, çarpık, kırık veya çok büyük dolgularınızı düzelttiğimiz bir tür diş restorasyonudur.
 • En iyi yanı, renkli dişlerinize en iyi görünümü sağlamayı, restorasyona doğal ve güzel bir renk vermeleri, böylece dişlerinizin geri kalanına uymalarıdır.
 • Ayrıca, amalgam veya renksiz dolgularınız varsa kaplamalar mükemmel bir çözümdür. Görünümlerini iyileştirirler.
 • Kanal tedavileriniz varsa, restore edilmiş dişlerinizi korumak için kaplamalara ihtiyacınız vardır. Çünkü kaplamalar, gerçek dişleriniz gibi yemek yemenize ve ısırmanıza izin verir.
 • Protezinizi veya köprünüzü ağzınıza sağlam bir şekilde sabitleyin.

Antlara'daki porselen kaplamaların kozmetik diş tasarımı ile mükemmel ve kolay bir şekilde çözebileceği problemlerdir.

Hap Bilgi Bölümü

Diş kaplamaları, çarpık, çürümüş, kırık ve görüntüsü bozulmuş dişlerin, uygun teknikler ile tekrar olması gereken estetik görünüme getirmek için yapılan bir diş tedavisidir.

Diş kaplamalarının herhangi bir yan etkisi yoktur ...

Detaylı bilgi

Diş kaplama iyileşme süreci değişiklik gösterebilmektedir.

Antlara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ekibi olarak 15 yılı aşkın süre boyunca elde ettiğimiz başarılı diş sağlığı operasyonlarına ait fotoğraflar için tıklayınız.

BrightSmiles by Antlara

Mutlu Gülüşlere İlk Adımı Atın!

Siz de Antlara Dental'in sunduğu BrightSmile çözümleri ile mutlu, özgüvenli, estetik gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Mesajınız Gönderildi!En yakın zamanda size geri dönüş sağlayacağız.
Mesajınız Gönderildi! En yakın zamanda size geri dönüş sağlayacağız.
Web Form
antlara dental clinic bright smile

Antalya'da Diş Kaplaması Uygulaması ve Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antlara Dental Kliniği kalitesi ve tecrübesi büyük fark sağlıyor

16+ yıl implant tedavileri tecrübemiz ile diş sağlığınızı koruyoruz.


Diş Kaplama Tedavi Yöntemleri

Diş kaplama tedavi yöntemleri 3 adettir.

E-MAX Diş Kaplama Uygulaması

Antalya Emax Kaplama Tedavileri

Zirkonyum Porselen Kaplama

Antalya Zirkonyum Porselen Kaplama

Birleştirilmiş PFM Porselen Kaplama

Metal Kaplamalara Birleştirilmiş Porselen

Diş Kaplama türleri - detaylı bilgiler

Emax Kaplama
antalya diş kaplama

Estetik sonuçlar için en çarpıcı çözüm Emax Kaplamadır. Tüm taç seçeneklerinin en yüksek kalitesini yaratan saf tamamen seramik malzemeden üretilmiştir.

E-max kaplamaları dayanıklılıkları ile ünlüdür ve potansiyel olarak 15+ yıl kadar dayanıklıdır.

Saf seramikten yapıldıkları için, sürekli olarak aynı renkte kalır ve diş etlerinde her zaman beyazdır. Emax kaplamalarının en güzel yanlarından birisi de en gerçekçi doğal diş görünümünü verir ve kesinlikle modern teknolojide en popüler taç türüdür.

Emax kaplamaları en sık ön dişlerde kullanılır (üst 10 ön diş ve alt 10 ön diş) ve doğal dişlerinize mükemmel bir şekilde benzemektedir. Bu nedenle de başta Dt.Dilek Aksu Güler de size Emax Kaplamaları önermektedir.

Zirkonyum Porselen Kaplamalar
antlara diş kaplamaları

Güzel bir gülüş için yüksek estetik kaliteyi ve güçlü işlevselliği birleştiren en popüler çözümlerden birisidir. Zirkonyum kaplama aynı zamanda taç veya "kron" olarak da bilinmektedir.

Zirkonya elmas üretiminde de kullanılır, parlak gücü ve kalitesi ile ünlüdür. Seramik veya porselen malzemelerinin harmanlanması sonucu yapılmaktadır ve dayanıklı bir malzeme olmasından ötürü ömrü uzundur.

Tüm taç, porselen kaplamalı A sınıfı zirkonyum malzemeden yapılır ve her zaman beyaz kalmaktadır. Görünür, kalıcı ve dikkat çekici bir gülümseme için bu zirkonyum porselen ile üretilen tacı kullanmanızı öneriyoruz. Estetik bir gülüş ve beyaz dişlere sahip olmak isteyen hastalarımız için bir çözüm seçeneğidir.

PFM Metal Kaplamalara birleştirilmiş porselen
diş kaplama

Hiçbir şey doğal diş minesini kopyalayamaz. Evet, geçmişte yüksek kaliteli porselen diş restorasyonları üretmek için sistemler daha zayıftı. Böylece, tacın tabanı metalden yapılmış olmalıydı. Bu nedenle PFM kaplamaları porselen-birleştirilmiş-metal gerekliydi.

PFM ler kesinlikle güçlü ve fonksiyonel bir çözüm sağlamak için en uygun seçenektir ve çoğu tedavi için çok dayanıklı ve kozmetik olarak uygundur. Bununla birlikte, zamanla, diş etleri geri çekilirse, gülümsediğinizde dişin diş etiyle buluştuğu görünür bir siyah çizgi bırakabilir. Sağlık ve estetik görünümü korumak için bunları 6-7 yıl sonra değiştirmeniz önerilir.

Ana kullanımları yan ve arka dişlerin yanı sıra diş implantı işlemini tamamlamaktır. Ön tarafta kullanıldığında, ışık gülümsemenizden geçtiğinde bazen dişte bir gölge etkisi bırakabilirler.

Diş kaplaması yaptırmaya karar veren hastalarımıza önemli bir hatırlatma

Diş Kaplama işlemi yapılmadan yerleştirmeden önce diş minesini kaldırılması gerekmektedir. Karar verirken çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir ve çünkü kaplama işlemi düzeltilebilir işlem değildir ve dikkat etmek önemlidir. Bu nedenle de tam anlamıyla güven duyduğunuz ve bu alanda tecrübeli hekime işlem yaptırmanızı altını çizerek uyarmak istiyorum.

Diş Hekimi Dt. Dilek Aksu Güler

Diş Kaplama İşlemi Nedir?

Porselen kaplamalar ile gülümseme hayalinizi gerçekleştirmenin ilk adımı, kozmetik diş hekiminiz tarafından planlanmaktadır. Hayalinizdeki gülümseme için ne istediğinizi hekimimiz ile tartışın, hekiminiz ile birlikte tam beklentilerinizi kabul ettikten ve karar verdikten sonra, hayalinizdeki gülümsemeye giden yolculuk başlasın.

dis kaplamasi

Özel tacınız için kullanılacak dişlerinizin son derece doğru izlenimleri (kalıpları) alınır. Bu izlenimler, yeni kaplamalarınız özel diş laboratuvarımızda üretilene kadar yaklaşık iki gün boyunca dişlerinizde kalan geçici kaplamalarınızı üretmek için kullanılır. Dişleriniz uyuşurken, hekiminiz dişlerinizi hazırlar, herhangi bir çürüğü giderir ve yüzeyi kaplamalara düzgün bir şekilde uyacak şekilde şekillendirir.

Tüm bu detaylar tamamlandıktan sonra, geçici taç yapıştırılarak yerleştirilir. Daha sonra kaplamalar düzgün bir şekilde ısırdığınızdan emin olmak için ısırıklarınızın düzgünlüğü ve rahatlığı kontrol edilir.

Sonraki randevunuzda ise hekiminiz tarafından, geçici kaplamalarınız çıkartılır, dişleriniz temizlenir ve yeni kaplamalarınız, şekil, mesafe, ısırık ve rengin doğru, beklentilerinize mükemmel bir şekilde uyduğundan emin olmak için dikkatlice yerleştirir. Hekiminiz ve hasta temsilciniz tarafından size en iyi bakım talimatları verilir ve yeni kaplamalarınızı kontrol etmek için düzenli diş ziyaretleri yapmanız önerilir.

Sağlıklı dişlere sahip olmak ve daha fazla bilgi almak için diş tedavileri ve endodonti-kanal tedavisi makalelerini mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.